YENİ WEB SİTEMİZ YAYIN HAYATINA BAŞLAMIŞTIR.

2008 Yılından beri kullanmış olduğumuz web sitemiz www.korfbol.com/2 adresinde yayınlanmaya devam edecek ancak Temmuz 2015 itibariyle artık güncellenmeyecektir.

Yeni logomuz ve web sitemiz ile www.korfbol.com adresinde yayındayız

Haberler

Şampiyon Marmara Üniversitesi

Pazar, 21 Haziran 2015 11:53

İstanbul'da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası finalinde Ankara Üniversitesi ile karşılaşan Marmara Üniversitesi karşılaşmadan 17-15 galip ayrıldı ve Türkiye Şampiyonu oldu.

Marmara Üniversitesi 2015-2016 sezonunda IKF tarafından düzenlenen kulüp şampiyonası olan Europa Cup'a ,  katılma hakkı elde etti.

Türkiye üçüncüsü ise Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. Türkiye gol rekorunun kırıldığı maçta Kocaeli Üniversitesi ile karşılaşan YTÜ , normal süresi 29-29 sona eren karşılaşmayı altın gol ile kazanarak bronz madalyayı elde etti.

Haydarpaşa lisesi'ni mağlup eden Okan Üniversitesi beşinci sırada yer alırken Dolunayspor yedinci, Üsküdar Salacak ise sekizinci oldu.

 

 

Son Güncelleme: Pazar, 21 Haziran 2015 14:33
 

Finalin adı Marmara - Ankara

Cuma, 19 Haziran 2015 21:37

Türkiye korfbol şampiyonu ya Marmara Üniversitesi olacak ya da Ankara Üniversitesi.

Cumartesi günü saat 16.00 da oynanacak finalin ardından Türkiye Şampiyonu belli olacak. Yarı final müsabakalarında Marmara Üniversitesi , Kocaeli Üniversitesi'ni, Ankara Üniversitesi ise Yıldız Teknik Ünversitesi'ni mağlup ederek final oynamaya hak kazandılar.

Bugün oynanan maçların sonuçları ve final günün programı ise şöyle:

19 Haziran Cuma
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 A1 Kocaeli Üniversitesi B2 Marmara Üniversitesi 20-19
13:00 A2 Ankara Üniversitesi B1 Yıldız Teknik Üniversitesi 22-17
14:30 A3 Okan Üniversitesi B4 Üsküdar Salacak 21-10
16:00 A4 Dolunayspor B3 Haydarpaşa Lisesi 10-12
       
20 Haziran Cumartesi
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 Üsküdar Salacak Dolunayspor  
13:00 Okan Üniversitesi Haydarpaşa Lisesi  
14:30 Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Üniversitesi  
16:00 Marmara Üniversitesi Ankara Üniversitesi

 

 

Türkiye Şampiyonasında yarı finalistler belli oldu

Perşembe, 18 Haziran 2015 19:12

İstanbul'da devam eden Türkiye Korfbol Şampiyonasında grup müsabakaları tamamlandı. A grubunda Kocaeli Üniversitesi , B grubunda ise Yıldız Teknik Üniversitesi tüm maçlarını kazanarak grup maçlarını lider tamamladılar.

Oynanan maçlar ve eşleşmeler şu şekilde:

 

16 Haziran Salı
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
10:00 Dolunayspor Ankara Üniversitesi 11-15
11:30 Kocaeli Üniversitesi Okan Üniversitesi 21-15
13:00 Haydarpaşa Lisesi Yıldız Teknik Üniversitesi 10-15
14:30 Marmara Üniversitesi Üsküdar Salacak 17-9
16:00 Dolunayspor İstanbul Korfbol 19-8
17:30 Kocaeli Üniversitesi Ankara Üniversitesi 14-13
       
17 Haziran Çarşamba
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
10:00 Okan Üniversitesi Ankara Üniversitesi 9-20
11:30 Kocaeli Üniversitesi İstanbul Korfbol 24-6
13:00 Üsküdar Salacak Haydarpaşa Lisesi 11-17
14:30 Yıldız Teknik Üniversitesi Marmara Üniversitesi 21-16
16:00 Dolunayspor Kocaeli Üniversitesi 10-25
17:30 İstanbul Korfbol Okan Üniversitesi 11-19
       
18 Haziran Perşembe
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
13:00 Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Lisesi 26-13
14:30 Yıldız Teknik Üniversitesi Üsküdar Salacak 17-6
16:00 Ankara Üniversitesi İstanbul Korfbol 17-6
17:30 Okan Üniversitesi Dolunayspor 21-14
       
19 Haziran Cuma
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 A1 Kocaeli Üniversitesi B2 Marmara Üniversitesi  
13:00 A2 Ankara Üniversitesi B1 Yıldız Teknik Üniversitesi  
14:30 A3 Okan Üniversitesi B4 Üsküdar Salacak  
16:00 A4 Dolunayspor B3 Haydarpaşa Lisesi  
       
20 Haziran Cumartesi
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 7 - 8. lik A3 - B4 / A4 - B3 Mağlupları  
13:00 5 - 6. lık A3 - B4 / A4 - B3 Galipleri  
14:30 3 - 4. lük A1 - B2 / A2 - B1 Mağlupları  
16:00 Final A1 - B2 / A2 - B1 Galipleri

 

 

Türkiye Şampiyonası fikstürü belli oldu

Pazartesi, 15 Haziran 2015 19:21

16 - 20 Haziran tarihlerinde İstanbul Yakacık İTO Spor Salonunda oynanacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonasında kura çekimi yapıldı.

Program şu şekilde:

A GRUBU B GRUBU
Kocaeli Üniversitesi Marmara Üniversitesi
Ankara Üniversitesi Haydarpaşa Lisesi
Dolunayspor Yıldız Teknik Üniversitesi
Okan Üniversitesi Üsküdar Salacak
İstanbul Korfbol  

 

16 Haziran Salı
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
10:00 Dolunayspor Ankara Üniversitesi  
11:30 Kocaeli Üniversitesi Okan Üniversitesi  
13:00 Haydarpaşa Lisesi Yıldız Teknik Üniversitesi  
14:30 Marmara Üniversitesi Üsküdar Salacak  
16:00 Dolunayspor İstanbul Korfbol  
17:30 Kocaeli Üniversitesi Ankara Üniversitesi  
       
17 Haziran Çarşamba
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
10:00 Okan Üniversitesi Ankara Üniversitesi  
11:30 Kocaeli Üniversitesi İstanbul Korfbol  
13:00 Üsküdar Salacak Haydarpaşa Lisesi  
14:30 Yıldız Teknik Üniversitesi Marmara Üniversitesi  
16:00 Dolunayspor Kocaeli Üniversitesi  
17:30 İstanbul Korfbol Okan Üniversitesi  
       
18 Haziran Perşembe
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
13:00 Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Lisesi  
14:30 Yıldız Teknik Üniversitesi Üsküdar Salacak  
16:00 Ankara Üniversitesi İstanbul Korfbol  
17:30 Okan Üniversitesi Dolunayspor  
       
19 Haziran Cuma
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 A1 B2  
13:00 A2 B1  
14:30 A3 B4  
16:00 A4 B3  
       
20 Haziran Cumartesi
Saat A Takımı B Takımı Sonuç
11:30 7 - 8. lik A3 - B4 / A4 - B3 Mağlupları  
13:00 5 - 6. lık A3 - B4 / A4 - B3 Galipleri  
14:30 3 - 4. lük A1 - B2 / A2 - B1 Mağlupları  
16:00 Final A1 - B2 / A2 - B1 Galipleri  

 

Teknik toplantıda alınan karar gereğince aşağıda yer alan hususlarda değişikliğe gidildi.

  • Berabere biten maçlarda altın gol kuralı uygulanacaktır. 5 dakika içinde altın gol ile sonuç alınamazsa penaltı atışlarına geçilecektir.
  • Puan maçlarında altın gol veya penaltı ile sonuçlanan karşılaşmalarda kazanan takım 2 , kaybeden takım 1 puan alacaktır.
Son Güncelleme: Pazartesi, 15 Haziran 2015 20:51
 

Türkiye Şampiyonası Yakacık İTO Spor Salonunda Yapılacak

Pazartesi, 08 Haziran 2015 15:57

T.C.

TÜRKİYE GELİŞMEKTE OLAN SPOR BRANŞLARI FEDERASYONU

2015 BÜYÜKLER KORFBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

MÜSABAKA TALİMATNAMESİ

 

ŞAMPİYONA TARİHİ VE MÜSABAKA YERİ

1.  Müsabakalar 16 – 20 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Kartal Yakacık İTO Spor Salonunda yapılacaktır.

2.  Teknik Toplantı 15 Haziran 2015 günü saat 17 00’de İstanbul Kartal Yakacık İTO Spor Salonu Toplantı Salonunda yapılacaktır.

ŞAMPİYONAYA KATILIM ŞARTLARI

1-  Şampiyonaya katılacak olan tescilli kulüpler, 2015 Büyükler Korfbol Türkiye Şampiyonasına katılacaklarına dair başvuru belgesini en geç 10 Haziran 2015 Çarşamba  günü mesai bitimine kadar Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun    0312 310 21 42 numaralı faksına göndermek, teyidini almak zorundadırlar.

2-  Şampiyonaya katılacak olan kulüpler, bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden ve kulüplerinden onaylı Resmi Kafile listelerini, 2014-2015 sezonuna ait vize yapılmış Lisanslarını ve gerekli görüldüğünde Nüfus Cüzdanlarını Teknik Toplantıda tertip kuruluna veya en geç maç öncesi müsabaka hakem komitesine teslim etmek zorundadırlar.

3-  Yarışmaya katılacak tüm sporcuların lisansları 2014-2015 sezonuna ait olmalı ve bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından vizesinin yapılmış olması gerekmektedir.

SPORCU KIYAFETİ

Sporcular şampiyona süresince aynı forma numarası ile yarışacaktır. Forma numaraları 1-99 arası numaralardan oluşur. Sporcular Korfbol kıyafetleri giyinmek zorundadırlar; erkek sporcular forma ve şort, bayan sporcular forma ve etek giyinmelidirler. Aksi takdirde Sporcu veya takım diskalifiye edilir.

 

OYUNCU LİSTELERİ

Şampiyonaya katılacak takımlar; kulüplerinden ve bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden onaylı, en fazla 18 sporcu ve en fazla 4 idareciden oluşan kafile isim görev listesini teknik toplantı sırasında Müsabaka Tertip Kuruluna teslim etmelidir.

Takımlar sporcuların resmi kimlik kartlarını; gerek duyulduğunda teknik toplantıda veya en geç müsabaka öncesinde müsabaka hakem komitesine ibraz etmelidir.

Takımlar; her müsabaka öncesi hakem kurulundan alınacak olan; en fazla 16 sporcudan ve sahada olacak en fazla 4 görevlinin ad ve görevlerinin yazıldığı müsabaka listesini, müsabakaya ilk 8’de başlayacak 4 hücum ve 4 savunma oyuncusunu belirten aynı listeyi doldurup müsabaka hakem komitesine teslim etmelidir.

Yedek bankında en fazla 8 sporcu bulunur, bunun dışında antrenör, idareci, sağlık görevlisi, malzeme görevlisi vs. gibi kafile listesinde ad ve görevleri yazılı en fazla 4 kişi yazılabilir.

OYUN KURALLARI

1- Müsabakalarda; Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunu öngördüğü Uluslararası Korfbol Oyun Kuralları uygulanacaktır.

2-  Müsabakalar 2x25 dakika üzerinden ve durdurulmuş zamanla oynanacaktır.  

-8 oyuncu değişimi kuralı uygulanacaktır. Çıkan oyuncu tekrar oyuna girebilir.

-Takımların her devrede 1 kere olmak üzere 60 sn. mola hakları vardır.

 

-25 saniye kuralı uygulanacaktır.

-Devre arası 10 dakikadır.

3- Müsabakalar grup müsabakalarında tek devreli Lig Usulü esasına göre oynanacaktır.

    Müsabakaların normal süresinde galiple sonuçlanırsa;

Galip gelen takım 3 (üç) puan, kaybeden 0 (sıfır) puan alacaktır.

Müsabakalarda normal süresinde galip çıkmazsa; galip uzatmalarda belirlenir, yine eşitlik bozulmazsa penaltı atışlarıyla belirlenir. Uzatma veya penaltı atışlarıyla sonuçlanırsa;

       Galip gelen takım 3 (üç) puan, kaybeden takım 0 (sıfır) puan alacaktır.

 4- Grup maçlarından sonraki müsabakalar eleme müsabakaları olacaktır.

       Eleme müsabakaları normal süresinde galip gelen takımlar tur atlayacaktır.

       Eleme müsabakaları normal süresi berabere bitmiş ise 2x5 dakikalık uzatmalar oynanır.

       Uzatmalarda da eşitlik bozulmazsa kazananı penaltı atışları belirler. Galip gelen tur atlar.

 5- Puan durumu ve Maç Sonuçları:

Puan eşitliğinde sıralama

İki takımın puan eşitliğinde aralarındaki maç sonucuna göre sıralanır.

Üç takımın puan eşitliğinde; gol averajına ve atılan sayıya (gol averajı eşitse) bakılır.

Eğer takımlar arasında gol averajı ve atılan sayılar aynıysa:

-2. ve 4.lük arası sıralanacaksa her bir takımın 1. ile yaptıkları maçlardaki gol averajına bakılarak,

-3. ve 5.lik arası sıralanacaksa her bir takımın 2. ile yaptıkları maçlardaki gol averajına bakılarak,

-4. ve 6.lık arası sıralanacaksa her bir takımın 3. ile yaptıkları maçlardaki gol averajına bakılarak,

-1. ve 3.lük arası sıralanacaksa her bir takımın 4. ile yaptıkları maçlardaki gol averajına bakılarak,

Yine bozulmazsa söz konusu maçlardaki atılan sayıya göre sıralama yapılır.

Eğer yine sıralama aynı ise; ilk yarı skorlarına bakılır ve ilk yarı önde olana 2, mağlup olana 1 puan verilir ve sıralama yapılır.

Dört veya daha fazla takımın puan eşitliğinde de 3 takımlı mantık devam ettirilir.

Tüm olasılıklardan sonra bile sıralama aynı kalırsa penaltı atışları yapılır.

6- Uzatmalar

Maçların normal süresi beraber bitmiş ise 2x5 dakikalık uzatmalar oynanır.

Uzatmalarda da eşitlik bozulmazsa kazananı penaltı atışları belirler.

7- Penaltı Atışları

Penaltı atışları; maçın uzatmalarında sahada olan ve maç bitiş sinyalinde sahada oynayan  8 oyuncu yapar. Penaltılarda kura atışı yapılır ve kura atışını kazanan takım atışlara başlar. Eğer 8’er penaltı atışında sonunda üstünlük sağlanamazsa, ikinci seri  penaltı atışlarına  geçilir (ilk 8 penaltıyı kullanan oyuncular kullanırlar).

MÜSABAKA SİSTEMİ

Müsabakalar; 7 ve daha fazla takımın katılması halinde Gruplara ayrılır, 6 ve daha az takımın katılması halinde Tek Devreli Lig esasına göre oynanır.

İTİRAZLAR

Kulüpler itirazlarını; “müsabaka bitimini takip eden ilk 60 dakika içerisinde” Müsabaka Tertip Kuruluna 150 TL itiraz bedeli ile birlikte yazılı olarak yapacaklar, itiraz bedeli Federasyon mutemedine tutanakla nakit ödenecektir. İtirazın haklı görülmesi halinde ödenen ücret ilgiliye iade edilecektir. İtirazın geçersiz olması durumunda hiçbir geri ödeme yapılmayacaktır.

CEZALAR

 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği esasları dahilinde cezai işlem yapılacaktır.

HAKEM ATAMALARI

 Müsabakalar, Merkez Hakem Komitesi tarafından atanan Hakemler tarafından yönetilecektir.

ÖDÜLLER

Şampiyonada ilk 3 (üç) dereceye giren takımlara madalya ve kupa verilecektir.

 

ÖDEMELER

1.  Müsabakalarda her takımdan 14 sporcusu, 1 antrenörü veya 1 idarecisine elendikleri gün itibari ile harcırahları ve otobüs ücretleri ödenecektir.

Müsabakanın yapıldığı ilden katılan takımlara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2.  Şampiyonada görevli hakem, 10 mahalli personel ve diğer görevlilerin ücret, tazminat ve harcırahları federasyonumuzca ödenecektir.

FEDERASYON HÜKÜMLERİ

1.  Bu Talimatta yer almayan konularda; mevcut yasa, yönetmelik, çerçeve statü, ana statü, talimat hükümleri ve GOSBF’nun çıkardığı tüzük, talimat, ilke kararları ve mevzuatı doğrultusunda, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu karar verme ve gerektiğinde açıklayıcı ek talimat çıkarma yetkisine sahiptir.

2.  Bu talimat hükümlerini Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanlığı yürütür.

 

 

                                                                                 

                                                                                                                                             Hasan ÖZTÜRK

                                                                                                              Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu

      Başkanı

 
You are here:   AnasayfaTüm Haberler
| + - | RTL - LTR