IKF hakem komitesi 2017 yılında IKF müsabakalarında görev yapacak olan hakemleri açıkladı.

Dünya genelinde 46 hakemin bulunduğu listede 3 Türk hakemi de yer aldı. 2016 listesinde bulunan Uğurtan Akbulut ve Murat Akar, bu sezonda listede yer almaya devam ederlerken, geçtiğimiz sezonda aday listede bulunan Turgay Bezek, IKF gözlemcilerinden aldığı olumlu görüş sonrasında ana listede kendine yer buldu.

2016 yılında uluslararası maçlarda başarılı bir sezon geçiren hakemlerimiz, Türk hakemliğini başarıyla temsil etmeye devam ediyorlar. Uğurtan Akbulut 19 yaş altı Dünya Şampiyonasında final, Avrupa büyükler korfbol şampiyonası eleme turunda final, 23 yaş altı Dünya Şampiyonasında çeyrek final ve son olarak Büyüklerde sezonun en önemli maçlarından biri olan Avrupa Kulüpler kupasında final yönetirken, Murat Akar ise Euroshield kulüpler kupasında yarı final yönetti ve başarılı yönetimiyle takdir topladı. 

Turgay Bezek ise IKF gözlemcilerinin Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu'nun davetlisi olarak katıldığı Antalya'da düzenlenen Üniversiteler şampiyonası müsabakalarında yapılan değerlendirmede başarılı olarak ana listede yer almaya hak kazandı. 

IKF tarafından açıklanan listeye ulaşmak için tıklayınız