Türk korfboluna büyük emekleri geçmiş olan Belçika'lı Daniel De Rudder'e teşekkür plaketi verildi.

Daniel De Rudder uzun yıllar Belçika milli takımında oyuncu olarak oynadıktan sonra Belçika A milli takımının başına geçerek önemli başarılar elde etti. Ardından Taywan, Polonya, Yeni Zelanda, Güney Afrika milli takımlarınıda çalıştıran De Rudder 2009-2013 yılları arasında Türk Milli takımları baş antrenörü olarak hizmet verdi.

IKF eğitim kurulu başkanlığıda yapan deneyimli antrenör Türkiye'ye ilk kez 1997 yılında geldi ve çeşitli seminerler, antrenörlük kursları ve eğitimler verdi.

İlk kez 2009 yılında kurulan A Milli takımımızın ilk antrenörü olan Daniel De Rudder, Türk antrenör ve hakemlerinin yurt dışında eğitim almalarınıda sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmuş ve ne zaman ihtiyaç olsa Türk korfboluna her zaman yardımcı olmuştur.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Hasan Öztürk ile TÜSF yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda GOSBF Asbaşkanı Taner Karabulut adına Daniel De Rudder'e teşekkür plaketini Milli takım antrenörümüz Yüksel Abdikoğlu verdi. Türkiye'yi çok sevdiğini ve sürekli gelişmeleri takip ettiğini belirten Daniel De Rudder her zaman Türk korfbolunun hizmetinde olduğunu belirtti ve tüm korfbol camiasına teşekkür etti.